“بهترین نسخه ای که تا به حال ساخته ایم”: Fantasical به Apple Vision Pro – Discover می آید

A monthly calendar appears in a low-lit room on Fantastical.

یک تقویم ماهانه در یک اتاق کم نور در Fantasical ظاهر می شود.

بهترین برنامه تقویم در ک، فوق العاده بیش از یک دهه سابقه دارد، قفسه ای پر از جوایز، و تعداد زیادی طرفدار منظم در iPad، iP،ne، Mac و Apple Watch. با این حال، مایکل سیمونز، مدیر عامل و طراح محصول اصلی برای Flexibits، شرکتی که پشت سر آن قرار دارد فوق العاده، می گوید که برنامه Apple Vision Pro “بهترین نسخه ای است که تا کنون ساخته ایم.” از سیمونز در مورد چیزهایی که در حین ساخت visionOS آموخته است، تجربیاتش از بازدید از آزمایشگاه‌های توسعه‌دهنده، و توصیه‌هایی که به توسعه‌دهندگان همکار برای آوردن برنامه‌های خود به Vision Pro می‌دهد، پرسیدیم.

رویکرد اولیه شما برای آوردن Fantastic از iPad به Apple Vision Pro چه بود؟

اولین کاری که انجام دادیم این بود که به پلتفرم نگاه کنیم تا ببینیم آیا یک برنامه تقویم منطقی است یا خیر. فکر کردیم: «آیا می‌تو،م در اینجا کاری انجام دهیم که واقعاً یک پیشرفت باشد؟» وقتی پاسخ مثبت بود، به سمت «خوب، چه امکاناتی وجود دارد؟» رفتیم. و البته، visionOS امکانات نامحدودی را در اختیار شما قرار می دهد. شما محدود به مرزها نیستید. شما تمام بوم جهان را برای خلق ، دارید.

ما می خواستیم از آن بوم بی نهایت استفاده کنیم. اما ما همچنین باید مطمئن می شدیم فوق العاده در visionOS کاملاً در خانه احساس می شود. مردم می خواهند احساس کنند که یک انسان پشت این طراحی وجود دارد – به خصوص در مورد ما، که برخی از مشتریان تقریباً 13 سال است که با ما بوده اند. میراثی در آنجا وجود دارد، و این انتظار وجود دارد که آنچه می‌بینید با کاری که بیش از یک دهه انجام داده‌ایم مرتبط باشد.

من گیتار می زنم، بنابراین برای من احساس یادگیری یک ساز بود.

مایکل سیمونز، مدیر عامل و طراح محصول اصلی Flexibits

در پایان، همه چیز واقعاً یکپارچه به نظر می رسید، به طوری که وقتی Fantastic تمام شد، بلافاصله گفتیم: «خب، بیایید انجام دهیم. [the company’s contacts app] کاردوپ هم!”

آیا لحظه ای بود که متوجه شدید، “ما واقعاً چیزی اینجا داریم”؟

تا جایی که می‌توانست این اتفاق افتاد. من گیتار می زنم، بنابراین برای من احساس یادگیری یک ساز بود. یک روز فقط کلیک می کند – آهنگ ها، نت ها، ال،ا – و احساس می کند که طبیعت دوم است. برای من، شبیه آن فیلم‌هایی بود که یک اعجوبه موسیقی احساس می‌کند موسیقی از درونشان جاری می‌شود.

چگونه به طراحی برای visionOS برخورد کردید؟

ما روی خوانایی فونت‌ها، دکمه‌ها و سایر ،اصر صفحه تمرکز زیادی کردیم. برای مثال، پس‌زمینه مات با ،اصر سایر سیستم‌عامل‌ها به خوبی بازی نمی‌کرد، بنابراین ما آن را تغییر دادیم. ما با زبان طراحی سازگار ماندیم، تا حد امکان از رنگ‌های ارائه‌شده توسط سیستم استفاده کردیم، عمدتاً با استفاده از UIKit ساخته شدیم و از SwiftUI برای تزئینات و سایر ،اصر فانتزی Vision Pro استفاده کردیم. این باور ن،ی است که برنامه چقدر عالی به نظر می رسد بدون اینکه نیازی به بازنویسی یک سری کد داشته باشیم.

پروسه چقدر طول کشید؟

پنج ماه از اولین تجربه دستگاه تا ارائه یک برنامه زیبا می گذشت. اساساً، این به م،ای افزایش سه ماهه بود – رابط کاربری را بررسی کنید، آنچه را که قابل انجام است کشف کنید، ابزارها و چارچوب‌ها را یاد بگیرید – و دو ماه دیگر برای صیقل دادن، اصلاح و آزمایش ،. این سرعت دیوانه کننده است! و هنگامی که ما آن دانش دامنه را داشتیم، توانستیم کاردوپ را در دو ماه انجام دهیم. بنابراین می‌توانم بگویم اگر یک برنامه iPad و این دانش دارید، فقط چند ماه طول می‌کشد تا یک نسخه Apple Vision Pro از برنامه خود ایجاد کنید.

چه توصیه ای به توسعه دهندگان دیگری دارید که می خواهند برنامه های iP،ne یا iPad خود را به Apple Vision Pro بیاورند؟

مطمئن شوید که اپلیکیشن شما برای پلتفرم من، است. به دستگاه – همه توانایی ها و امکانات آن – نگاه کنید و به این فکر کنید که برنامه شما با املاک نامحدود چه احساسی خواهد داشت. و اگر برنامه شما منطقی است – و بیشتر برنامه ها منطقی هستند – و در حال حاضر برای iPad، iP،ne یا Mac در حال توسعه هستید، آوردن آن به Apple Vision Pro بیهوده است.

Fantastic را از اپ استور دانلود کنید

منبع: https://developer.apple.com/news/?id=you1yc2h