تحقق چشم انداز آنها: چگونه djay برای visionOS طراحی شد – کشف کنید

A screenshot from the app djay, which shows a set of two turntables and assorted controls in an immersive environment that resembles a space lounge with a huge window overlooking the Earth. Inside the room, three robots are seen dancing along to the beat.

یک اسکرین شات از اپلیکیشن djay که مجموعه ای از دو میز گردان و کنترل های مختلف را در محیطی غوطه ور نشان می دهد که شبیه یک سالن فضایی با پنجره ای بزرگ مشرف به زمین است.  در داخل اتاق، سه ربات در حال رقصیدن در کنار ضرب دیده می شوند.

سال‌ها پیش، در اوایل کار حرفه‌ای دی‌جی، کریم مرسی، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل Algoriddim، خود را در حال اجرای مجموعه‌ای بر فراز یک برج قلعه در سواحل ایتالیا دید. زیر او، جمعیتی در ،ابه ها می رقصیدند. پیش از او خط ساحلی غرق در مهتاب و دریای مدیترانه کشیده شده بود. مرسی می‌گوید: «محیط بسیار الهام‌بخشی بود.

از طریق برنامه آنها دیجی، مورسی و الگو،م نزدیک به 20 سال برای بازسازی آن تجربه DJ زنده کار کرده اند. بهترین برنامه DJ در ک، خود به ،وان نرم افزار جعبه ای برای مک زندگی خود را آغاز کرد. نسخه‌های بعدی برای iPad ویژگی‌هایی مانند صفحه‌های گردان مجازی و تطبیق ضربان را ارائه می‌،د. این اپلیکیشن موفقیت چشمگیری بود که در سال 2011 و 2016 برنده جایزه طراحی اپل شد.

یک اسکرین شات از اپلیکیشن djay که مجموعه ای از دو صفحه گردان و کنترل های مختلف را در محیطی غوطه ور نشان می دهد که شبیه یک تونل در یک سفینه فضایی است.

اما مرسی می‌گوید که تمام کارهای قبلی مقدمه آن بود دیجی روی بوم بی نهایت او می‌گوید: «وقتی در مورد Apple Vision Pro شنیدیم، احساس کردیم دیجی این جانوری بود که می خواست آزاد شود. او می‌گوید: چشم‌انداز ما – بدون جناس – با Algoriddim این بود که DJing را برای همه در دسترس قرار دهیم. او می گوید که Apple Vision Pro نشان دهنده تحقق این رویا است. اولین باری که این دستگاه را تجربه کردم واقعاً احساسی بود. از بچگی دوست داشتم دی جی بشم. و ناگهان این صفحه های گردان و آسمان شب و ستارگان بالای سرم و این نمایش نور در بیابان آمدند. احساس کردم، “این اوج همه چیز است. این همان احساسی است که من می‌خواستم مردم آن را تجربه کنند.»

وقتی در مورد Apple Vision Pro شنیدیم، احساس کردیم دیجی این جانوری بود که می خواست آزاد شود.

کریم مرسی، بنیانگذار و مدیرعامل Algoriddim

رسیدن به آن نقطه اوج، چیزی را که مرسی «وحشی‌ترین سرعت زندگی ما» می‌نامد، ضروری کرد. با یک بوم 360 درجه برای کاوش، تیم کل فرآیند نحوه تعامل افراد با دیجی. او می‌گوید: «ما متوجه شدیم که با یک دهه ساخت رابط‌های DJ، خیلی چیزها را بدیهی می‌دانستیم. بنابراین اولین بخش از طراحی برای Apple Vision Pro این بود که به تابلوی طراحی برگردیم و بگوییم، “بسیار خوب، شاید این 10 سال پیش با یک کامپیوتر و ماوس منطقی بود، اما چرا ما اکنون به آن نیاز داریم؟” چرا مردم باید یک دکمه را فشار دهند تا با سرعت مطابقت داشته باشد – آیا نباید بدون درز باشد؟ چیزهای زیادی وجود داشت که می توانستیم انتزاع کنیم.»

یک اسکرین شات از اپلیکیشن djay که مجموعه ای از دو صفحه گردان و کنترل های مختلف را در محیطی غوطه ور که شبیه موزه هنر است نشان می دهد.

به محیط ها هم فکر می ،د. دیجی یک نمای پنجره‌دار، یک فضای مش، که صفحه‌های گردان سه‌بعدی را به محیط شما می‌آورد و چندین شکل از غوطه‌ور شدن کامل را ارائه می‌دهد. برنامه ابتدا به نمای پنجره باز می شود، که باید برای هر،ی که روی برنامه iPad چرخیده است آشنا باشد: یک رابط کاربری ساده از دو طبقه. نمای حجمی نه تنها صفحات گرامافون، بلکه لحظه کلیدی برنامه را وارد اتاق شما می کند: مکعب سه بعدی شناور که به ،وان دیجیپد کنترل جلوه ها

اما این صحنه‌های غوطه‌ور، جایی است که مرسی احساس می‌کند مردم می‌توانند واقعاً ع،‌العمل و تغذیه از محیط را تجربه کنند. یک دیوار LED وجود دارد که رنگ‌ها را از آثار هنری آهنگ در حال پخش منع، می‌کند، یک صحنه صحرای شبانه که با یک میدان نور قاب شده است، و یک سالن فضایی – کامل با روبات‌های رقصنده – که منظره‌ای عالی از سیاره زمین را ارائه می‌دهد. هدف این محیط‌ها کمک به ایجاد «حالت جریان» است که توسط دی‌جی‌های زنده به دنبال آن است. مرسی می گوید: «شما می خواهید وارد حلقه ای شوید که در آن محیط بر شما تأثیر می گذارد و برع،.

ع،ی از کریم مرسی و دو عضو تیم توسعه djay، نشسته در دفتری با نور من، در مقابل صفحه نمایش بزرگ iMac و عرشه میز چرخان.

در پایان، این استفاده باورن،ی از فناوری یک هدف بسیار ساده را دنبال می کند: تعامل با موسیقی مورد علاقه شما. مرسی – که خودش یک نوازنده است – به پیانویی که در دفترش نگه می دارد اشاره می کند. او می گوید: «این پیانو صدها سال است که رابط کاربری ی،، داشته است. “این چیزی است که ما در تلاش برای رسیدن به آن هستیم، آن نقطه شیرین بین پیچیدگی و سهولت استفاده. با دیجی در ویژن پرو، کمتر به «بیایید به مردم زنگ و سوت بدهیم» و بیشتر، «اجازه دهیم این تجربه را داشته باشند» است.

منبع: https://developer.apple.com/news/?id=q0cq9dv9

شرکت تولیدی ماژان.