حمل و نقل دریایی چیست؟ انواع حمل و نقل دریایی نوین تجارت محترم | transemartlogistics

حمل و نقل دریایی چیست؟ انواع حمل و نقل دریایی نوین تجارت محترم | transemartlogistics

دلایل استفاده از این روش این است که بعضی از بندر ها توانایی پهلو گیری کشتی های حجیم و بزرگ را ندارند و یا کشور مبدا مانند ایران تحریم است و نمیتواند به صورت مستقیم بار را به سمت مقصد بارگیری کند. در این نوع از حمل و نقل به دلیل پایین بودن هزینه نگهداری و تعمیر کشتی ها نسبت به هواپیما و ماشین ها مبلغ تمام شده کمتر میشود. برای اطلاع دقیق از حمل و نقل هوایی به مقاله ارسال بار هوایی مراجعه کنید.

  • این گروه با هدف رفع مشکلات صاحبان کالا و شرکتهای حمل و نقل در ارتباط با یکدیگر تشکیل و پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و تبادل نظر با ذینفعان، سامانه حاضر را طراحی نموده است.
  • این موضوع یک مزیت عمده دارد که باعث میشود استفاده از کانتینرها در کشتی های دریایی ، کامیون ها ، کشتی های داخلی و واگن های قطار صورت گیرد و مشکلی بابت اندازه پیش نیاید.
  • به این مورد توجه داشته باشید که خطراتی مانند فاسد شدن مواد ، زنگ زدگی آهن و یا مواردی مشابه ، به هیچ عنوان در پوشش بیمه قرار transemartlogistics نخواهند گرفت.
  • کالاهایی که از طریق دریا حمل می شوند معمولاً دارای حجم و وزن زیادی می باشند.

شرکت حمل و نقل دریایی الیت آریا جم با دارا بودن مجوز رسمی از سازمان بنادر و کشتیرانی مفتخر به ارائه انواع سرویس های مورد نیاز تجار و صاحبین محترم کالاست. 1) حمل دریایی نسبت به بقیه روش ها ارزانتر بوده و به همین دلیل صاحبان کالا و شرکت های تجاری ترجیح می دهند کالای خود را از طریق مسیرهای آبی حمل کنند. می توان گفت بیش ترین حجم تجارت و حمل و نقل از طریق دریا و آب های آزاد انجام می شود. کالاهایی که از طریق دریا حمل می شوند معمولاً دارای حجم و وزن زیادی می باشند. طولانی بودن ‏زمان حمل در اکثر اوقات توجیه چندانی برای مسافر ندارد.

ترانشیپمنت از روش های حمل دریایی امروز

همکاری موثر و صمیمانه با شرکای تجاری و حصول اطمینان از احراز شرایط لازم و مطابقت محمولات و اسناد با قوانین و مقررات حمل دریایی داخلی و بین المللی و محدودیتهای تحریم قبل از تحویل گرفتن بار به منظور کاهش ریسک توقف آنها. درصد تولید ناخالص داخلی کشور، نسبت به انتشار مجله علمی ـ پژوهشی با نام “صنعت حمل و نقل دریایی” اقدام نمود. دلایل استفاده از این روش یا به دلیل تحریم، یا صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل و یا اینکه حمل مستقیم به طرف مقصد امکان پذیر نبوده و مقصد در جایی خاص باشد که امکان حمل با کشتی وجود نداشته باشد. حمل و نقل بار از طریق دریا در طول تاریخ به طور گسترده، مورد استفاده قرار گرفته است. البته پیدایش حمل و نقل هوایی و هواپیما ها از اهمیت حمل دریایی برای مسافران کاسته است.

بررسی وضعیتکنترل و بازرسی فنی و ایمنی کشتیهای خارجی دربنادرایران

تقریبا همه کشورهایی که به یک پهنه آبی دسترسی دارند، عضوی از شبکه حمل و نقل بین المللی دریایی هستند. ارتباطات تجاری دریایی بین کشورهای مختلف، باعث ایجاد مسیرهای خاص آبی در دریاها و اقیانوس‌ها شده است. حمل دریایی به مقصدهای مهم تجاری و واردات کالا از شرکت‌های مختلف توسط شبکه بزرگی از خطوط کشتیرانی انجام می‌شود. جابه‌جایی بعضی از محموله‌ها نیز با کانتینرهای خاصی انجام می‌شود. یک فاکتور مهم دیگر در هزینه حمل دریایی، مسافت بین مبدا و مقصد است که روی سوخت مصرفی تاثیر دارد.

البته باید بدانید که با توجه به مزایای آن، در صورتی که برای دریافت آن کالا عجله‌ای وجود نداشته باشد، باز هم استفاده از روش جابه‌جایی دریایی را می‌توان بهترین روش دانست. حمل و نقل دریایی یکی از روش های مطمئن برای جابجایی محموله های سنگین است. ضریب ایمنی و اطمینان در این روش از حمل و نقل بسیار بالاست.به این دلیل که افرادی که محموله را حمل می کنند وظیفه دارند که استاندارد ها و مقررات بین المللی حمل و نقل در آبهای آزاد را بطور کامل رعایت کنند. این روش به عنوان یکی از بی خطر ترین و مطمئن ترین روش های حمل و نقل شناخته می شود.

تماس.