دزدگیر هوشمند اماکن ، دزدگیر اینترنتی ،سیستم-امنیتی-wolfgurd خانه هوشمند آسانه-امن باش

باتری مورد استفاده این سنسور باتری کتابی 9 ولت آلکالاین است که بهتر است هر 3 ماه یکبار باتری تعویض شود. در صورتیکه چشمی در جایی نصب شده باشد که تردد در مقابل آن بسیار اندک باشد می توان باتری را هر 5 ماه یکبار تعویض نمود. در پایان باید گفت که اگر میخواهید پولتان را دور نریزید یکبار دزدگیر خوب نصب کنید و منزل خود را بیمه کنید .هزینه بالاتر دزدگیر های ایرانی بخاطر قویتر بودن و با کیفیت بودن این سیستمها است و بی دلیل نیست. از اولین و بهترین دزدگیرهای ایرانی موجود در بازار هستند که با خیال راحت می توان آن ها را تهیه و نصب نمود.

دزدگیر هوشمند اماکن ، دزدگیر اینترنتی ،سیستم-امنیتی-wolfgurd خانه هوشمند آسانه-امن باش

و این مسئله باعث افزایش آمار ۱۱ درصدی سرقت از منازل در سال گذشته بوده است. سرقت از منزل از دید مقامات قضایی نوعی تجاوز به عنف به حساب میرود و علاوه بر از دست رفتن دارایی و اموال افراد، سلامت روحی و آرامش ذهنی آنان را نیز تا مدتها تحت تاثیر قرار میدهد. با بررسی ابعاد مختلف این مقوله ناپسند و معرفی شگردهای سارقین به پیشگیری از سرقت منزل میپردازیم. سارقین منزل یا حرفه‌ ای هستند یا سارقین معمولی, دانستن این امر هم به شما برای حفاظت از منزل تان کمک می کند.اکثر سرقت ها از قبل برنامه‌ریزی شده است و سارقین یا به مدت طولانی منزل و رفت و آمد شما را زیر نظر گرفته و موقعیت محل سکونت شما را بررسی کردند و یا کسانی بودند که در نزدیکی شما زندگی می کردند. همیشه قرار نیست مانند فیلم ها سارقین آشکار نباشند و یا در تاریکی شب و با لباس های سیاه ظاهر شوند، بلکه برعکس بیشتر آنها افرادی با ظاهری عادی هستند که در محل شما در کمین هستند.

به علاوه برای ایجاد آسودگی خاطر بیشتر در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید ، در صورت وجود هرگونه خطر سرقت از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی خواهد‌شد. برای هوشمندسازی منزل خود لازم است در ابتدا یک پنل دزدگیر اماکن با امکان هوشمندسازی تهیه کنید. این دستگاه دارای تعدادی خروجی می باشد که لازم است از طریق این خروجی ها وسایل برقی را توسط رابطی به دستگاه متصل کنید تا از طریق دستگاه قادر به کنترل شوند.

هر دو دستگاه از لحاظ عملکرد و امکانات یکی هستند و تنها تفاوت این دو دزدگیر, وجود هفت عدد رله برای روشن و خاموش کردن لوازم برقی و لامپ است که در مدل F10 وجود دارد و از طریق نرم افزار قابل کنترل است.شما میتوانید لامپ منزل و لوازم برقی مانند جک پارکینگ,کرکره برقی,کولر گازی,پرده برقی و… را در صورتی که آمپر مصرفی بالایی نداشته باشند به طور مستقیم به رله وصل کنید ویا از کنداکتور برای ایمنی بیشتر (آمپر بالا مانند کولر گازی) استفاده کنید. هر سیستم دزدگیر هوشمند معمولا شامل سنسور‌ها، آژیر‌ها، سنسور‌های در و پنجره، چراغ‌ها، زنگ در و دوربین‌ها و کنترل پنل است که همه‌ی این عناصر، خانه‌ای امن را برای ما می‌سازد.

سیستم امنیتی دزدگیر اماکن آی پی اس مدل Cheshm 1PA04

بدون ورود به خانه یا محل کار شما، دزد با اموال شخصی ارزشمند یا موجودی تجاری خود را ترک کند. سنسور PIR که در چشمی دزدگیر استفاده میشود مخفف کلمه Pyroelectric Infrared Detectors به معنی سنسور تشخیص حرکت بدن بوده و به نام چشمی معروف است. در سنسورهای تشخیص حرکت از تکنولوژی های مختلفی استفاده شده است، اولتراسونیک و مادون قرمز دو فناوری بسیار پر کاربرد هستند، اما از تکنولوژی هایی مثل مایکرویو و توموگرافی هم در این سنسورها استفاده می شود. در خیلی از فضاهای مسکونی ، اداری و تجاری تعداد چشم های الکترونیک دزدگیر اماکن بسیار زیاد است.از طرفی تشخیص اینکه کدام چشم الکترونیک تحریک شده است و چه عاملی باعث شده تا دزدگیر تحریک شود بسیار اهمیت دارد.

دوربین هوشمند بی‌‌سیم آیمو Imou مدل Cruiser 4MP IPC-S42FP-D

این تغییر توسط یک مدار الکترونیکی آشکار گردیده، تقویت شده و می تواند منجر به بروز یک آلارم در خروجی سایت امن باش PIRشود . سنسور مادون قرمز فقط به دمای ناشی از بدن انسان یا حیوان خونگرم که در محدوده ۸-۴۱ mmاست عکس العمل نشان میدهد و طول موج های دیگر انرژی مادون قرمز مربوط به چراغ ها، نور خورشید، تجهیزات گرم کننده و غیره را به منظور کاهش نویز جهت تشخیص حضور یک فرد در محدوده خود فیلتر می کند . دوربین های تشخیص حرکت و لامپ های اتوماتیک و سنسورهای مورد استفاده در دزدگیرهای منازل معمولاً از فناوری مادون قرمز یا PIR استفاده می کنند. در این تکنولوژی انرژی مادون قرمز که از بدن انسان ها و حیوانات به شکل دما منتشر می شود تشخیص داده می شود. این بیم دزدگیر اماکن قابلیت مقاوم بودن در برابر آب و حرارت و سرما را دارند و مناسب برای محیط های بیرونی میباشند و با اتصال به دستگاه دزدگیر نقش چشم های الکترونیک سیستم حفاظتی را دارد. یکی از مزایای وجود سیستم امنیتی و یا دوربین‌های نظارتی این است که، به محض ورود سارقین هم اطلاع رسانی انجام می‌دهد و هم تصاویر را ثبت می‌کنند، این امر به پلیس کمک می کند تا آنها را شناسایی کرده و اموال مسروقه را بازگردانی کنند.

اقدام بعدی شما می تواند عوض کردن قفل های قدیمی درب و پنجرها باشد،قفل های کلیدی با جنس های شکننده مشکل و خطرات فراوانی را ایجاد می کنند، حتماً برای درب و پنجره های خود علاوه بر قفل های جدید از محافظ های فلزی مانند نرده وو یا درب های ضد سرقت استفاده کنید. در هنگام خرید بیم خطی متوجه متفاوت بودن متراژ و تعداد سنسورهای آن (خط) خواهید شد. این چشمی که به عملکرد با مادون قرمز معروف است با تشخیص حرارت بدن، هنگامی که حرکتی در مقابل آن صورت گیرد، آن را تشخیص داده و سیگنال فعال سازی دزدگیر را ارسال می کند.

  • در غیر این صورت امکان هوشمندسازی با دزدگیر اماکن وجود نخواهد داشت.
  • حداقل تجهیزات مورد نیاز برای نصب دزدگیر اماکن، پنل دزدگیر(با تلفن کننده)، باتری، بلند گو، کاوربلندگو، سنسور حرکتی و مگنت است.
  • اکثر سیستم‌های دزدگیر منزل هنگام ورود کسی به داخل، سیگنالی را از طریق خطوط تلفن ارسال می‌کنند.
  • دستگاه مرکزی که قلب تپینده‌ی دزدگیر اماکن است و با تمام حس‌گرها در ارتباط است.
  • در هنگام نصب سنسور بیم خطی دزدگیر اماکن، چشمی ها باید در فاصله تعیین شده برای سنسور و دقیقا روبروی یکدیگر نصب شوند تا تمام خطوط سنسورهای به همدیگر دید داشته باشند.

البته، قفل درها و پنجره ها را می توان شکست داد، بنابراین یک سیستم دزدگیر منزل جامع اغلب شامل دوربین ها، سنسورهای حرکت یا سنسورهای تشخیص نویز است که فضای خاصی را نظارت می کنند. این ممکن است شامل یک اتاق خانوادگی با یک سیستم دزدگیر اماکن سرگرمی گران قیمت، یک سرسرا یا ورودی زیرزمین، یک گاراژ که در آن یک قایق ذخیره می شود، یا یک مهد کودک که یک نوزاد در آن می خوابد، باشد. با اتصال این دزدگیر به تلفن کننده سیم کارت خور G1 قابلیتهایی اضافه می شود که بسیار کاربردی است که مهمترین آن فعال و غیر فعال کردن دزگیر اماکن از راه دور به وسیله تلفن همراه از طریق SMS یا اپ اختصاصی کلاسیک می باشد. قابلیت دیگر که می توان از آن نام برد دارا بودن 4 رله جداگانه است که می توان فرمانهای جداگانه ای به دستگاههای برقی محل نصب دزدگیر ارسال کرد. به طور مثال می توان درب برقی دفتر یا محل کار را از راه دور باز نمود. عملکرد سیستم اعلام سرقت به صورتی است که با تشخیص حرکت در محیط می تواند پیغام را توسط سنسورها یا چشمی ها به پنل اصلی منتقل و پنل اصلی نیز این پیغام را به صورت های مختلف (پیام کوتاه یا تماس) می تواند به مخاطبین یا افراد سازمان اعلام کند.

غیر از کار گذاشتن قفل ضدسرقت و حسگر، راه‌های دیگری هم برای پیشگیری از سرقت وجود دارد. کارکرد حصار یا فنس محافظت از ورود غریبه‌ها به منزل و بالا بردن امنیت خانه بوده است. نرده‌های آهنی ساده به‌راحتی خم می‌شوند؛ به عبارتی دیگر دزدها از پس خم کردن آن برمی‌آیند.