سئو چیست کاربرد SEO چیست بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

زمانی که یک وبسایت در بخشی از صفحات سایت خود لینک سایت دیگری را قرار می‌دهد، یعنی محتوای آن سایت را تایید کرده است و بنابراین یک نمونه لینک‌سازی انجام گرفته است. بازارکار سئو چه در ایران و چه در خارج از کشور، وضعیت خوبی دارد و با توجه به اینکه درصد آنلاین شدن کسب و کارها رو به افزایش است، فرصت‌های شغلی متعددی ایجاد شده است. شما هم به عنوان یک کارشناس یا کارشناس ارشد سئو می‌توانید استخدام شوید و هم به صورت فریلنس پروژه‌های مختلف سئو را بر عده بگیرید. مطمئن شوید که این فایل، ایندکس شدن محتوایی که می‌خواهید در موتورهای جستجو یافته شوند را مسدود نکرده باشد. همچنین، می‌توانید صفحه‌هایی با محتوای کپی شده یا ضعیف که برای استفاده داخلی یا مشتریان شما اهمیت دارند را از فهرست ایندکس خارج کنید. برای انجام این کار می‌توانید از تگ‌های متای «noindex» و «nofollow» نیز استفاده کنید، اگرچه کاربرد این تگ‌ها با حذف کردن محتوا از فهرست ایندکس در فایل robots.txt کمی متفاوت است.

این کار به این خاطر انجام می‌شود تا زمانی که شخصی مطلبی که با محتوا‌ی این URL ها مطابقت دارد را جستجو کرد، موتور‌های جستجو بتوانند آن محتوا را بازیابی کرده و در صفحه نتایج جستجو به نمایش بگذارند. Conversion یا تبدیل زمانی اتفاق می‌افتد که یک بازدید کننده عمل مورد نظر شما را انجام دهد. مثلا اگر شما از سایتتان برای فروش محصولات استفاده می‌کنید، عمل مورد نظر شما خرید کردن خواهد بود. برای مثال، اگر معیار تبدیل مد‌نظر شما خرید کردن باشد و از مجموع 100 بازدید کننده، 5 نفر از آن‌ها از سایت شما خرید کنند، نرخ تبدیل شما 5 درصد خواهد بود. ناگفته نماند که با استفاده از گوگل آنالیتیکس هم می‌توانید نرخ تبدیل خود را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که با بهینه سازی سایت و بهینه سازی ترافیک خود می‌توانید نرخ تبدیل خود را بهبود بخشید.

آشنایی با الگوریتم‌های گوگل و موتورهای جستجوی دیگر در سئو را می‌توان اولین گام از بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو دانست. در واقع اولین گام در بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو این است که متوجه شوید باید دقیقاً چه بخش‌هایی را بهینه‌سازی کنید. از یافتن کلمات کلیدی مناسبی که ترافیک بیشتری را به سمت سایت شما روانه می کند تا آموزش های لازم برای لینک بیلدینگ و در نهایت، بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجوگر! اگر فکر می کنید هیچ کدام از این موارد را به خوبی درک نمی کنید یا اطلاعاتی در مورد آنها ندارید نگران نباشید، شما تنها نیستید. بسیاری از وبمسترها و صاحبان وبسایت ها، اطلاعات چندانی دربارۀ سئو ندارند و ما قصد داریم در این راهنما به شما کاربران عزیز کمک کنیم.

سئو چیست کاربرد SEO چیست بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

شاید برای شما هم جالب باشد، سوشال سیگنال یا سیگنال شبکه اجتماعی یکی از نوین‌ترین شیوه‌های جلب ترافیک سایت است. شبکه‌های اجتماعی به طور مستقیم روی سئو سایت تاثیر نمی‌گذارد، اما سبب می‌گردد تا کسب و کار شما در معرض دید قرار بگیرید و به نوعی به برندینگ شما کمک شایانی خواهد کرد. این دقیقا همان موضوعی است که اکثر وبمستران به آن توجهی ندارند و از سوی دیگر انتظار دارند که گوگل جایگاه بالایی را نیز در اختیار آنان قرار دهد. چرا که کاربر اطلاعات کافی راجع به سئو ندارد و تمایل دارد بداند که سئو چیست و به دنبال مقاله‌ای با عنوان سئو به زبان ساده می‌گردد.

Google Analytics چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مورد پیشنهاد میشود اگر در یک نیچ کسب و کار بسیار تخصصی فعالیت دارید سعی کنید در حوزه مادر کسب و کار شروع به تولید محتوا کنید. در واقع گوگل بدلیل اینکه یک سایتی وردپرس است به آن اعتبار بیشتر یا کمتری نمی دهد، و اتفاقا وردپرس بدلیل استفاده از قالبهای غیر استاندارد و افزونه های زیاد میتواند به سئو سایت ضربه بزند. همچنین بدلیل پر استفاده بود این CMS کارشناسان زیادی نیز در این حوزه فعالیت دارند. علاوه بر آن فاکتور روش اجرای سئو و میزان بودجه نیز در اینجا بسیار موثر است. شاید شما توسط یک روش اجرای سئو در مدت یک سال بتوانید در عبارتی رتبه بگیرید و توسط روش بهتر دیگری در مدت 6 ماه.

  • ریدایرکت 301 به معنای انتقال دائمی محتوای یک URL به URL دیگر است.
  • همچنین قبل از شروع به برنامه ریزی تولید محتوا بایستی تحقیق کلمات کلیدی انجام داده باشید.
  • در ضمن بعضی از تگها نوایندکسن ، تو صفحه تگ ها رفتم و با یوست چک شون کردم ، برای ثبت تو گوگل مشکلی نداشتن.

در زیر به تعدادی از سوالات متداول درباره سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو می‌پردازیم. در صورتی که در مورد سئو سایت خود سوال دارید و پاسخ سوال خود را پیدا نکردید سوالتان را برای ما در قسمت نظرات بنویسید. این سه اقدام به خوبی می‌تواند از طریق لینک‌سازی خارجی یا همان بک لینک به سئو سایت شما کمک کند و جایگاه شما را در نتایج SERP بهبود ببخشد.

Link Bait یا طعمه لینک چیست و چه کاربردی دارد؟