پرسش و پاسخ با تیم نویسندگی اپل UX – Discover

An icon of a pencil in a rectangular box set over a yellow background with grid lines.

نماد یک مداد در یک جعبه مستطیل شکل که روی پس‌زمینه زرد با خطوط شبکه‌ای قرار گرفته است.

نوشتن امری اساسی است – به ویژه در برنامه ها و بازی های شما، جایی که کلمات من، می توانند تأثیر عمیقی بر تجربه شما داشته باشند. در طول WWDC23، تیم نویسندگی اپل UX میزبان پرسش و پاسخ گسترده‌ای بود که همه چیز را از مفاهیم فنی گرفته تا محتوای الهام‌بخش و اینکه آیا برنامه‌ها باید «شخصیت» داشته باشند را پوشش می‌داد. در اینجا چند نکته برجسته از آن مکالمه و منابع وجود دارد که به شما کمک می کند تا نوشتن را برای رابط های کاربری بیشتر بررسی کنید.

نوشتن برای رابط ها

کلمات و عباراتی که برای برنامه خود انتخاب می کنید اهمیت دارند. خواه در حال نوشتن یک هشدار، ایجاد یک تجربه حضوری، یا توصیف تصویری برای دسترسی باشید، بیاموزید که چگونه می‌تو،د از طریق لنز زبان طراحی کنید و به افراد کمک کنید بیشترین استفاده را از برنامه شما ببرند. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه شفاف،…

الان ببین

برنامه من متن زیادی دارد. بهترین راه برای سهولت خواندن کپی چیست؟

از خود بپرسید: سعی می کنم با نوشتن چه کاری انجام دهم؟ هنگامی که به آن پاسخ دادید، می تو،د شروع به پرداختن به خود نوشته کنید. ابتدا پاراگراف های خود را به جملات جداگانه ت،یم کنید. سپس، به عقب برگردید و هر جمله را تا حد امکان کوتاه و منقبض کنید. برای رفتن حتی بیشتر، می تو،د هر جمله را به همان روش شروع کنید – مانند یک فعل – یا سرصفحه های بخش را اضافه کنید تا کپی را جدا کنید. یا به بیان دیگر:

پاراگراف های خود را به جملات جداگانه ت،یم کنید.

هر جمله را تا جایی که ممکن است کوتاه و تند بنویسید.

هر جمله را به همان صورت شروع کنید – مانند یک فعل.

گزینه های دیگر را نیز در نظر داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است بهتر باشد که با یک ویدیو یا ،میشن منظور خود را برس،د. همچنین ممکن است ابتدا یک پاسخ کوتاه بگذارید و آن را در جای دیگری بسط دهید. به این ترتیب، به افرادی که در برنامه شما تازه کار هستند کمک می‌کنید و در عین حال گزینه غنی‌تری را برای ،، که می‌خواهند کمی عمیق‌تر غواصی کنند، ارائه می‌دهید.

توصیه شما برای توضیح مفاهیم فنی به زبان ساده چیست؟

ابتدا به یاد داشته باشید که همه افراد سطح درک شما را نخواهند داشت. گاهی اوقات آنقدر در مورد جزئیات فنی هیجان زده می شویم که افرادی را که ممکن است برای اولین بار از یک برنامه استفاده می کنند را فراموش کنیم.

سعی کنید ابتدا مفهوم را برای یک دوست یا همکار توضیح دهید – یا از یک مهندس بخواهید که خلاصه ای سریع از یک ویژگی را به شما ارائه دهد.

از آنجا، ایده خود را به اجزای کوچکتر ت،یم کنید و هر چیزی را که اصلا ضروری نیست حذف کنید. مفاهیم فنی زم، که در یک بلوک بزرگ از متن ارائه می شوند، می توانند ترسناک تر به نظر برسند. آیا می تو،د به یک صفحه پشتیب، لینک دهید؟ آیا مردم در این لحظه خاص به آن اطلاعات نیاز دارند؟ ارائه اطلاعات کوچک همیشه اولین قدم خوب است.

چگونه می توانم از مفهوم “کمتر بیشتر است” استفاده کنم بدون اینکه مردم گیج شوند؟

شفافیت همیشه باید در اولویت باشد. ترفند این است که چیزی را تا زم، که لازم است طول، بسازید، اما تا جایی که می تواند کوتاه باشد. با نوشتن همه چیز شروع کنید – و سپس آن را برای چند روز کنار بگذارید. وقتی به آن بازگردید، دیدگاه واضح تری در مورد آنچه می توان برش داد خواهید داشت.

یک نکته دیگر: به دنبال مجموعه‌ای از کلمات کوتاه باشید – این کلمات معمولاً فرصت‌هایی را برای سخت‌تر ، مسائل ارائه می‌دهند.

چگونه باید در مورد نوشتن عضویت خود فکر کنم؟

به طور طبیعی، این به برنامه یا بازی شما بستگی دارد – شما باید بفهمید چه چیزی برای شما ضروری و من، است. اما به طور معمول، اختصار در مورد متن کلیدی است – به خصوص در آغاز، زم، که افراد فقط سعی می کنند وارد این تجربه شوند.

یک نمای کلی از ویژگی‌های سطح بالا را در نظر بگیرید تا مردم بدانند چرا باید از برنامه شما استفاده کنند و در حین انجام این کار چه انتظاری داشته باشند. همچنین به این فکر کنید که چگونه به آنجا رسیده اند. قبل از باز ، برنامه شما چه متنی را دیدند؟ چه متنی در اپ استور ظاهر شد؟ همه اینها به سفر کلی کمک می کند.

دستورالعمل های رابط انس،: سوار شدن

آیا نوشتن UX باید لحن شخصی داشته باشد؟ یا اینکه بومی سازی را خیلی سخت می کند؟

هنگام ایجاد صدا و لحن خود، باید به طور مطلق ،اصر شخصیت را اضافه کنید تا ،صر گریزان «شخصیت» را به دست آورید. اما حق دارید در نظر بگیرید که رشته های شما چگونه بومی سازی می شوند. در حالت ایده آل، برای این کار با شرکای محلی سازی خود کار خواهید کرد. روی عباراتی تمرکز کنید که لحن مورد نظر شما را بدون توسل به اصطلاحات ایجاد می کنند. و به یاد داشته باشید که کمی راه طول، را طی می کند.

چگونه باید به نوشتن به طور فراگیر برخورد کنم، به ویژه در انتقال ،ت؟

این یک بخش فوق العاده مهم در طراحی برای همه است. در نظر بگیرید که آیا تعیین ،ت برای تجربه ای که ایجاد می کنید ضروری است یا خیر. اگر ،ت ضروری است، ارائه مجموعه ای کامل از گزینه ها – و همچنین گزینه ای برای رد سؤال مفید است. بسیاری از چیزها را می توان بدون اشاره به ،ت نوشت و در نتیجه جامع تر است. همچنین می تو،د از گلیف استفاده کنید. SF Symbols گزینه های فراگیر زیادی را ارائه می دهد. و می تو،د راهنمایی های بیشتری در مورد نوشتن به طور فراگیر در دستورالعمل های رابط انس، بیابید.

دستورالعمل های رابط انس،: گنجاندن

بهترین روش ها برای نوشتن اعلان های مفید چیست؟

اول، به خاطر داشته باشید که اعلان‌ها می‌توانند ذاتاً مزاحم باشند – و افراد در طول روز تعداد زیادی از آنها را دریافت می‌کنند. قبل از اینکه اعلان بنویسید، این سوالات را از خود بپرسید:

  • آیا پیام در حال حاضر باید ارسال شود؟
  • آیا پیام ،ی را از باز ، برنامه شما نجات می دهد؟
  • آیا پیام چیزی را منتقل می کند که قبلاً توضیح نداده اید؟

اگر پاسخ شما به همه موارد بالا مثبت است، درباره بهترین شیوه‌های اعلان در دستورالعمل‌های رابط انس، بیشتر بد،د.

دستورالعمل های رابط انس،: اعلان ها

آیا می تو،د در مورد نوشتن برای چارچوب TipKit راهنمایی ارائه دهید؟

با TipKit – که نکاتی را نشان می دهد که به افراد کمک می کند ویژگی های برنامه شما را کشف کنند – نوشتن مختصر بسیار مهم است. از نکاتی برای برجسته ، یک ویژگی کاملاً جدید در برنامه خود، کمک به افراد برای کشف یک ویژگی پنهان یا نشان دادن راه‌های سریع‌تر برای انجام یک کار استفاده کنید. نکات خود را فقط در یک ایده نگه دارید و تا حد امکان در مورد عملکرد یا ویژگی که برجسته می کنید واضح باشید.

پیشنهادی که به نویسندگان برای بهبود محتوایشان می دهید چیست؟

یکی از راه هایی که می تو،م جمله کامل (یا تقریباً کامل) را پیدا کنیم، نشان دادن آن به افراد دیگر، از جمله سایر نویسندگان، طراحان و شرکای خلاق است. اگر این گزینه را ندارید، نوشته خود را توسط شخص دیگری که روی برنامه شما کار می کند یا حتی یک مشتری اجرا کنید. و شما همیشه می تو،د با صدای بلند برای خود بخو،د – این یک راه ارزشمند برای ایجاد مکالمه در نوشتن شما و یک راه عالی برای یافتن و برش کلمات غیر ضروری است.

منبع: https://developer.apple.com/news/?id=5mcf،5g