پنجشنبه @ WWDC23 – کشف کنید

پنجشنبه @ WWDC23 - کشف کنید

روز چهارم اینجاست – و دور جدیدی از جلسات، آزمایشگاه‌ها و فعالیت‌ها در انتظار شماست.

با آزمایشگاه ها و جلسات شروع کنید

در مورد تفاوت بین فضای مش، و فضای کامل در visionOS کنجکاو هستید؟ آیا می خواهید درباره Observable بیشتر بد،د؟ یک پرسش و پاسخ برای آن وجود دارد. یک روز کامل دیگر را با گپ زدن با مهندسان و طراحان درباره SwiftUI، Xcode و همه چیزهای فضایی آغاز کنید.

پرسش و پاسخ: SwiftUI برای visionOS

در طول این پرسش و پاسخ متنی 1 ساعته، از مهندسان اپل درباره آ،ین ابزارها، فناوری‌ها و چارچوب‌ها بپرسید. برای درخواست راهنمایی در مورد یک سؤال در سطح کد، درخواست توضیح یا یادگیری از دیگران، وارد شوید.

اکنون مشاهده کنید

پرسش و پاسخ: برنامه های UIKit را برای visionOS بسازید

در طول این پرسش و پاسخ مبتنی بر متن از مهندسان اپل در مورد ساخت UIKit برای visionOS بپرسید. برای درخواست راهنمایی در مورد یک سؤال در سطح کد، درخواست توضیح یا یادگیری از دیگران، وارد شوید.

اکنون مشاهده کنید

پرسش و پاسخ: برنامه ARKit خود را به visionOS بیاورید

از مهندسان اپل بپرسید که برنامه ARKit موجود خود را در iOS یا iPadOS به visionOS در این یک ساعت پرسش و پاسخ مبتنی بر متن بیاورند. برای درخواست راهنمایی در مورد یک سؤال در سطح کد، درخواست توضیح یا یادگیری از دیگران، وارد شوید.

اکنون مشاهده کنید

پرسش و پاسخ: SwiftUI

در طول این پرسش و پاسخ متنی 2 ساعته، از مهندسان اپل درباره آ،ین ابزارها، فناوری‌ها و چارچوب‌ها بپرسید. برای درخواست راهنمایی در مورد یک سؤال در سطح کد، درخواست توضیح یا یادگیری از دیگران، وارد شوید.

اکنون مشاهده کنید

پرسش و پاسخ: Xcode

در طول این پرسش و پاسخ متنی 2 ساعته، از مهندسان اپل درباره آ،ین ابزارها، فناوری‌ها و چارچوب‌ها بپرسید. برای درخواست راهنمایی در مورد یک سؤال در سطح کد، درخواست توضیح یا یادگیری از دیگران، وارد شوید.

اکنون مشاهده کنید

ما جلسات باورن،ی جدیدی در مورد فعالیت‌های زنده، متال، تجربیات فضایی و موارد دیگر داریم.

فعالیت‌های زنده پویا را طراحی کنید

Live Activities به برنامه شما اجازه می دهد تا اطلاعات زنده را در مکان های کلیدی سیستم در iOS و iPadOS نمایش دهد. بهترین راه ایجاد طرح‌بندی‌های گرافیکی غنی را بیاموزید که به‌طور یکپارچه در صفحه قفل، در حالت آماده‌باش و در جزیره پویا به‌روزرس، می‌شوند. تعامل و ،میشن را برای کمک به افراد در ماندن…

الان ببین

رندرهای GPU را با Metal بهینه کنید

نحوه بهینه سازی رندر GPU خود را با استفاده از آ،ین ویژگی های Metal و بهترین شیوه ها کشف کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از تخصص توابع و کامپایل سایه‌زن موازی برای حفظ گردش‌های کاری نگارش پاسخگو و سریع‌ترین سرعت‌های رندر استفاده کنید و به شما کمک کنیم شیدرهای مح،اتی خود را برای…

الان ببین

رندر برای مح،ات فضایی را کاوش کنید

بیاموزید که چگونه می تو،د کنترل رندر RealityKit را برای بهبود ظاهر و احساس برنامه ها و بازی های خود در visionOS به دست بگیرید. کشف کنید که چگونه می تو،د نور را سفارشی کنید، سایه های زمینی اضافه کنید، و نگاشت آهنگ را برای محتوای خود کنترل کنید. ما همچنین بهترین شیوه ها را برای دو درمان کلیدی در …

الان ببین

یک تجربه پخش فضایی عالی ایجاد کنید

برای پشتیب، از ویدیو در برنامه visionOS خود آماده شوید! به چارچوب‌ها و APIهایی که پخش ویدیو را تقویت می‌کنند سری بزنید و یاد بگیرید که چگونه می‌تو،د برنامه خود را برای پخش محتوای سه بعدی به‌روزرس، کنید. ما همچنین نکاتی را برای سفارشی ، پخش برای ایجاد تجربه تماشای فراگیرتر به اشتراک خواهیم گذاشت.

الان ببین

و امروز فعالیت‌های هیجان‌انگیزتری نیز در حال انجام است، از جمله یک یخ‌شکن غیررسمی و دور شدید دیگری از Dev Tools Trivia Time.

یخ شکن همهجانبه

در این یخ شکن رعد و برق، با مهندسان اپل که روی visionOS و جامعه توسعه دهندگان کار می کنند چت کنید تا ایده ها را به اشتراک بگذارید، در مورد جلسات مورد علاقه بحث کنید و با یکدیگر آشنا شوید.

اکنون مشاهده کنید

Dev Tools Trivia Time

Trivia Night به کانال Developer Tools بازگشت! دانش چیزهای بی اهمیت خود را با سؤالات چند گزینه ای در مورد جلسات WWDC23، ابزارها، چارچوب ها و تاریخچه اپل آزمایش کنید.

اکنون مشاهده کنید

اگر این هفته برای آزمایشگاه یک به یک ثبت نام نکرده اید، زمان رو به اتمام است! امروز آ،ین روز شما برای درخواست قرار ملاقات برای جمعه است. برای درخواست، از تب WWDC در برنامه Apple Developer دیدن کنید یا به صفحه وب آزمایشگاه WWDC بروید. آزمایشگاه های App Store به زبان های چینی، ژاپنی و کره ای نیز موجود است.

در مورد آزمایشگاه ها در WWDC23 بیشتر بیاموزید

دانلود کیت جدید طرح فیگما

اکنون، با تقاضای عمومی، می‌تو،د یک کیت طراحی کاملاً جدید iOS و iPadOS برای Figma دانلود کنید.

منابع طراحی اپل – iOS 17 و iPadOS 17

اسناد و کد نمونه را کشف کنید

برای آشنایی با آ،ین فناوری‌ها، چارچوب‌ها و APIهای معرفی‌شده در WWDC23، اسناد جدید و به‌روزشده و کد نمونه را مرور کنید. راه‌های جدیدی برای بهبود برنامه‌های خود با هدف قرار دادن آ،ین نسخه‌های پلتفرم پیدا خواهید کرد.

مستندات توسعه دهنده اپل

پرتره های برندگان جایزه طراحی اپل 2023 را مرور کنید

ما چند پرتره عالی از توسعه دهندگان برنده جایزه طراحی اپل در مراسم روز دوشنبه گرفتیم. به همه 12 مورد زیر نگاهی بیندازید، و سپس از طریق سری پشت سر طراحی ما، عمیق‌تر به داستان برنامه‌های آن‌ها بروید.

پشت طراحی: جوایز طراحی اپل 2023

با 12 تیم باورن،ی از سراسر جهان آشنا شوید و یاد بگیرید که چگونه ایده های برنده خود را زنده ،د.

اکنون مشاهده کنید

ایوان کیس، *پس از آن*
لوک ریش، *هر فاصله*
باب میز، *،ینگو*
فیلیپ ناگلسباخ، *پایان*

فیلیپ ناگلسباخ، پایان دادن

رایان جونز، *فلایتی*
جف بیرکلند، *هدسپیس*

جف بیرکلند، فضای سر

بن برود، *مارول اسنپ*
لوک اسپیروکا، *ریل‌باند*

لوک اسپیروکا، راه آهن

تسویوشی کاندا، *دهکده مقیم شیطان*

تسویوشی کاندا، دهکده مقیم شیطان

یاکوب لیکگارد، *بخیه.*

یاکوب لیکگارد، کوک.

Swupnil Sahai، *SwingVision*

سووپنیل ساهای، SwingVision

جوزف کوهن، *جهان*

از آنجا لذت ببرید، و ما فردا شما را برای آ،ین روز WWDC می گیریم!

منبع: https://developer.apple.com/news/?id=iz1mzom9