10 نکته مهم طراحی معمای اتاق فرار طراح بازی اتاق فرار شو | allescape

توجه داشته باشید که برای حل بعضی از معماها نیاز است که حداقل دو نفر از هم‌تیمی‌ها کنار هم باشند؛ اگر پیش هم نیستید یا تنها بازی می‌کنید، از دو دستگاه (موبایل، تب‌لت، لپ‌تاپ، پی‌سی) به بازی متصل شوید. اگر به‌صورت تیمی بازی می‌کنید، قبل از شروع بازی یک گروه در تلگرام بسازید تا بتوانید در آن هم‌فکری کنید. اتاق فرارهای آنلاین زمان محدود و مشخص ندارند و شما در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌توانید بازی کنید. اتاق فرار میراث لاله یک بازی محیطی با درجه سختی ۸۰ درصد است.

به عنوان دومین گام برای طراحی بازی مهیج اتاق فرار می توان به طرح سناریو کارخانه اتاق فرار اشاره نمود. انجام این کار نیاز به تجربه و تخصص بالایی داشته و تیمی از افراد حرفه ای و خلاق باید بتوانند با در نظر گرفتن جوانب مختلف بهترین سناریو را طراحی کنند. در مرحله طراحی سناریو، ابتدا ژانر مشخص شده و به مرور با تصویرسازی ذهنی با رسم مراحل مختلف بر روی کاغذ نواقص کار برطرف میشود. اتاق فرار یک بازی ماجراجویی فیزیکی است که در آن بازیکنان مجموعه‌ ای از پازل‌ ها و معما ها را با استفاده از سرنخ‌ ها، راهنمایی‌ ها و استراتژی حل می‌ کنند.

  • همچنین باید در مورد انشعابات و تأسیسات برق، گاز و آب ساختمان نیز مطمئن شد که سالم و نکات ایمنی رعایت شده باشد.
  • پس از نهایی شدن تم و سناریو، با جستجو در اینترنت، مطمئن شوید که اتاق فراری با تم و سناریوی شما وجود نداشته باشد.
  • متعهد بودن به یه ژانر مشخص قبل از هر چیز تکلیف شما رو مشخص می کنه و از سردرگمی نجاتتون میده.
  • برای تجربه تله مرگ بهتر است در ابتدا بازی فرار از تنگنا را بازی کرده باشید.

10 نکته مهم طراحی معمای اتاق فرار طراح بازی اتاق فرار شو | allescape • گزینه دیگر این است که یک سرنخ روی یک پازل بنویسید و قطعات را در اطراف اتاق پنهان کنید. بازیکنان باید تمام قطعات را پیدا کنند و پازل را کنار هم بگذارند تا سرنخ نهایی را آشکار کنند. گروه های معمولی از اشیاء را به سرنخ های رمزگذاری شده تبدیل کنید. از اشیایی که به هم تعلق دارند برای هجی کردن یک سرنخ استفاده کنید.

حال چگونه باید تم و سناریو را انتخاب کرد؟

اتاق فرار شبح بازارچه از بازی‌های جدید و ویژه اسکیپ روم با سبک تئاتر تعاملی و هیجان‌انگیز و درجه سختی ۹۰ درصد است. شما در این بازی در تاریکی شب، به امید سرقت اجناس چند دکان، قدم به بازارچه‌ای متروک می‌گذارید که به باور اهالی، محل تردد اشباح است. این بازی تلفیقی از اسکیپ روم و یک تئاتر تمام عیار است و تجربه متفاوتی برای شما خواهد بود. اتاق فرار لوکو در خیابان تهرانپارس، بالای میدان پروین، ۲۱۲ شرقی، بین خیابان ۱۳۱ و ۱۳۳ شماره ۶۳۳ قرار دارد. در حال حاضر اتاق فرار جدید به نام خاموشی طراحی کرده که یک بازی ۴ تا ۱۲ نفره است و در ژانر ترسناک و هیجانی قرار دارد و ۹۰ دقیقه زمان دارد. چند بازی دارد که یکی از آن‌ها Ocean’s Six نام دارد؛ الهامی از فیلم سینمایی یازده مرد اوشن.

اتاق فرارهای درام

این سرنخ می تواند حتی آخرین سرنخ کارآگاه در مورد پرونده باشد. • برای مثال، اگر شرکت کنندگان شما نقش باستان شناسان را بازی می کنند، ممکن است داستان با تهدید تخریب یک معبد باستانی شروع شود. در طول داستان، شرکت کنندگان بیشتر و بیشتر در مورد معبد، مانند وجود درهای مخفی، تله ها یا کلیدی که در معبد پنهان شده است، آشنا شوند. در پایان، در صورت موفقیت شرکت کنندگان، معبد و یا شرکت کنندگان نجات می یابند. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، بهتر است راه ورود به اتاق بعدی به‌وضوح مشخص نباشد؛ بنابراین در هنگام باز شدن راه ورود به اتاق بعدی، عکس‌العمل بازیکنان را با دقت نظاره کنید.

مرحله ششم از نوشتن سرنخ ها: